all

Sprzęt grający najwyższej klasy można w pełni docenić, dając mu warunki optymalne do rozwinięcia skrzydeł i ukazania wszystkich możliwych niuansów brzmieniowych. Umożliwi to odpowiednio zaprojektowany stolik dedykowany do tego celu.

Rozwiązania Base zapewniają optymalne warunki pracy spoczywającym na nich urządzeniom elektronicznym, a także gramofonom analogowym. Zaprojektowane z wykorzystaniem sprawdzonych technologii zwalczania drgań i wibracji, wieloletnim doświadczeniem oraz know-how projektantów, nasze stoliki pomagają osiągnąć high-endowy efekt dźwiękowy nawet z najbardziej zaawansowanych urządzeń i systemów audio.

Stolikom konstrukcji Base daliśmy do wykonania bardzo trudne zadania: ochrony urządzeń przed wibracjami zewnętrznymi, ze szczególnym uwzględnieniem tych generowanych przez głośniki, a jednocześnie wydatnej redukcji mikrowibracji pochodzących od samych urządzeń grających (np. generowanych przez transformatory zasilające)

Charakterystyka stolików Base:

  • duża masa gwarantująca solidne podparcie dla urządzeń oraz bezwładność zapobiegającą wibracjom
  • system kilkustopniowego wygaszania drgań w postaci odsprzężonego blatu, spawanej ramy z wypełnieniem oraz izolacji całości konstrukcji od podłoża
  • prosta konstrukcja i uniwersalne wzornictwo
  • wybór wielu wersji wykończenia
  • możliwość zamówienia produktu niestandardowego, o zmienionej konstrukcji oraz wymiarach

Elementy konstrukcyjne:

BLAT
Punkt bezpośredniego styku z umieszczonym na nim urządzeniem. Po kilku latach doświadczeń z granitem, firma Base proponuje materiał o jeszcze ciekawszych właściwościach akustycznych, a przy tym nieporównywalnie lżejszy i bardziej estetyczny: klejoną warstwowo sklejkę. Każdy blat wykonany jest z dwóch warstw: 15 i 25 mm, połączonych spoiwem gwarantującym rozpraszanie drgań. Zastosowanie takiej technologii pozwoliło na osiągnięcie bardzo dużej sztywności połączonej z lepszym tłumieniem drgań. Blaty są oklejane naturalnym fornirem, na który naniesiona zostaje warstwa chroniąca drewno przed odbarwieniami pojawiającymi się wraz z biegiem czasu. Następnie powłoka jest powlekana najwyższej klasy bezbarwnym lakierem, którego warstwy po wyschnięciu są szlifowane i polerowane. Czynność ta jest powtarzana trzykrotnie, dając przepiękny połysk znany z najlepszych mebli.

blat

RAMA
Wszystkie elementy ramy stolika są spawane ze sobą. Spawy wykonywane są od wewnątrz, co gwarantuje lepszą sztywność konstrukcji, w której odprowadzanie energii drgań na zewnątrz i wygaszanie jej w postaci ciepła odbywa się znacznie szybciej. Dzięki spawaniu sztywność ramy nie zmienia się wraz z upływem czasu, gdyż nie następują żadne poluzowania konstrukcji. Dodatkowo, rama spawana od wewnątrz prezentuje się dużo lepiej pod względem wizualnym.

06

DOCIĄŻENIE
Nasze doświadczenia w tej dziedzinie podpowiadają rozwiązanie jednoznaczne: wypełnienie ramy olejem. Rozwiązanie takie stosowane są m. in. przez najlepszych specjalistów od gramofonów, gdzie walka z mikrowibracjami jest sprawą podstawową. Materiał ten nie powoduje korozji i wykazuje się znakomitym stosunkiem współczynnika pochłaniania drgań do swojej objętości. Wypełnienie olejem stosowane jest dodatkowo, na zamówienie klienta.

dociazenie1

KOLCE
Sztywna i prawidłowo wytłumiona rama jest osadzona na podłożu za pomocą kolców z ekstremalnie twardymi końcówkami wykonanymi ze stali utwardzanej pokrywanej azotkiem tytanu lub chromowanej stali szybkotnącej o twardości HRC9. Kombinacja ta powoduje, że kolec pozostaje idealnie ostry nawet po postawieniu na nim ciężaru kilkuset kilogramów. Korpusy kolców, na których spoczywa rama stolika, to chromowane elementy mosiężne.

Blaty umieszczone są na kolcach stalowych z niklowanymi podkładkami, dzięki czemu uzyskuje się dodatkową wibroizolację elementów konstrukcji.

kolce

Base – dobre brzmienie
zaczyna się u podstaw.